Athletics Department Staff

Athletics Department Staff: 

Athletic Director – Scott Parks                                  

Asst. Athletic Director – Tammy Licavoli

 

Basketball (Boys Varsity) – Leonard Smith

Basketball (Boys, Asst.) – James Ward

Basketball (Boys – JV) – Tavaris Harris

Basketball (Boys – 9th) – Michael Lynch

Basketball (Girls Varsity) – Maria Hudson

Basketball (Girls, Asst.) – Javatis Midget

Baseball (Varsity) – Trent Pendergast

Baseball (Asst.) – Brendan Rubenstein

Baseball (Asst.) – Scott Siegfried

Baseball (JV) – Aaron Navarro

Bowling – Gina Picarelli

FB Cheerleading (Varsity) – Taylor Carroll

FB Cheerleading (JV) – Emory Schrauth

FB Cheerleading (FR) – Ashley Markle

Competitive Cheer – Dinna Gilroy

BKB Cheerleading (Vars) – TBA

BKB Cheerleading (JV) – TBA

Cross Country (Boys) – Brian Pollock

Cross Country (Girls) – Brian Pollock

Flag Football (Varsity) – Scott O’Hara

Flag Football (JV) – Hailey Turner

Flag Football (FR) – David Dodge

Football (Head Coach) – Rick Casko

Football (Asst.) – Wade Jackson

Football (Asst.) – Britt Bunkley

Football (Asst.) – Simon Putmon

Football (Asst.) – Alex Locker

Football (Asst.) – Chad Chieffalo

Football (Asst.) – Al Gilkes

Football (Asst.) – Samuel Putmon

Football (JV) – Al Gilkes

Football (9th Grade) – Hunter Smith

Football (9th Grade Asst) – Hart Collier

Football (9th Grade Asst.) – Brandon Galizia

Golf (Boys) – Chad Hebard

Golf (Girls) – Stacey Critchlow

Lacrosse (Girls - Head) – Roberto Gomez

Lacrosse (Girls - Asst.) – John Waddinton

Soccer (Boys Varsity) – John Waddington

Soccer (Boys – Asst) – Scott Barnwell

Soccer (Boys JV) – Artie Falk

Soccer (Girls Varsity) – Felipe Tribin

Soccer (Girls Asst.) – TBA

Soccer (Girls JV) – Melissarose Kozlik

Softball (Girls Varsity) – Candace Horton

Softball (Girls Asst.) – Bryan Abel

Softball (JV) – Elizabeth McGoldrick

Swimming – Marie Pelfrey

Swimming (Asst.) – Lora Weber

Tennis (Boys) – Stacey Critchlow

Tennis (Girls) – Marissa Passatempo

Tennis (Asst) – TBA

Track (Boys) – Brian Pollock

Track (Girls) – Brian Pollock

Track (Asst.) – Larry Jones

Track (Asst) – Will Jones

Track (Asst.) – Inga Jones

Volleyball (Boys Varsity) – TBA

Volleyball (Boys Asst.) – Scott Barnwell

Volleyball (Boys JV) – Hunter Jones

Volleyball (Girls) – Scott O’Hara

Volleyball (Girls Asst.) – Megan Martinez

Volleyball (Girls JV) – Candace Horton

Volleyball (Girls, FR) – Lyndsey Plancarte

Weightlifting (Boys) – Brit Bunkley

Weightlifting (Girls) – Alex Locker

Wrestling (Boys Varsity) – Chad Chieffalo

Wrestling (Asst.) – Curtis Holland    

Wrestling (JV) –  TBA

Search
https://www.facebook.com/PBCSD/
https://www.instagram.com/pbcsd/
https://twitter.com/pbcsd
https://www.youtube.com/channel/UCIK9U-c6_PllykRg3PoZtPA